Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

O MNIE    GALERIA    LINKI    KONTAKT    STRONA GŁÓWNA

czwartek, 7 lipca 2022, godz. 16:21

Kobieta jest dla mężczyzny tym, czym oaza na pustyni dla wędrowca.

(przysłowie arabskie)

Krzysztof Kandefer wykładowca Krzysztof Kandefer wykładowca

MATERIAŁY DLA STUDENTÓWAKTULANOŚCI

Niskie stopy

Rada Polityki Pieniężnej już po raz szósty w tym cyklu obniżyła stopy procentowe, tym razem o 25 punktów bazowych. Od jutra stopa referencyjna wynosić będzie 3 proc. i będzie najniższa w historii... »


Święto Pracy

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja... »


Tańsze paliwa

Solidne spadki sprzed tygodnia znowu mają dziś kontynuację na polskich stacjach – na każdym paliwie zanotowaliśmy korzystne dla kierowców cenowe obniżki... »


Krzysztof Kandefer wykładowca

ANKIETA

Jakiej przeglądarki używasz?
Internet Explorer
Firefox
Opera
Safari

Aktualności


Komedia pomyłek wokół polskiego PKB

(01-05-2013)
Wiadomo, że media najbardziej lubią przekazywać złe wiadomości. Niekiedy jednak złe wiadomości są kreowane na siłę. Kiedy w trzeciej dekadzie kwietnia GUS ogłosił zrewidowane wartości polskiego PKB dla 2011 i 2012 roku, „Puls Biznesu” skomentował ten fakt następująco: GUS zanotował największą wpadkę od lat. Dwa dni po tej informacji „Puls Biznesu” zamieścił mój artykuł polemizujący z tą tezą, w którym między innymi wyjaśniłem mechanizm rewizji danych o PKB świadczący o tym, że nie może być tu mowy o żadnej wpadce GUS.

więcej >>>

powrót do listy

Aktualności

LICZNIK ODWIEDZIN

30211