Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

O MNIE    GALERIA    LINKI    KONTAKT    STRONA GŁÓWNA

piątek, 24 maja 2024, godz. 13:17

Jedno ciepłe słowo może ogrzewać przez trzy zimowe miesiące

(przysłowie japońskie)

Krzysztof Kandefer wykładowca Krzysztof Kandefer wykładowca

MATERIAŁY DLA STUDENTÓWAKTULANOŚCI

Niskie stopy

Rada Polityki Pieniężnej już po raz szósty w tym cyklu obniżyła stopy procentowe, tym razem o 25 punktów bazowych. Od jutra stopa referencyjna wynosić będzie 3 proc. i będzie najniższa w historii... »


Święto Pracy

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja... »


Tańsze paliwa

Solidne spadki sprzed tygodnia znowu mają dziś kontynuację na polskich stacjach – na każdym paliwie zanotowaliśmy korzystne dla kierowców cenowe obniżki... »


Krzysztof Kandefer wykładowca

ANKIETA

Jakiej przeglądarki używasz?
Internet Explorer
Firefox
Opera
Safari

Aktualności


Komedia pomyłek wokół polskiego PKB

(01-05-2013)
Wiadomo, że media najbardziej lubią przekazywać złe wiadomości. Niekiedy jednak złe wiadomości są kreowane na siłę. Kiedy w trzeciej dekadzie kwietnia GUS ogłosił zrewidowane wartości polskiego PKB dla 2011 i 2012 roku, „Puls Biznesu” skomentował ten fakt następująco: GUS zanotował największą wpadkę od lat. Dwa dni po tej informacji „Puls Biznesu” zamieścił mój artykuł polemizujący z tą tezą, w którym między innymi wyjaśniłem mechanizm rewizji danych o PKB świadczący o tym, że nie może być tu mowy o żadnej wpadce GUS.

więcej >>>

powrót do listy

Aktualności

LICZNIK ODWIEDZIN

5204